Bram Belluto​

CHOVNÝ PES
Armagedon Caraneval Fransimo Bohemia & Betty Thai Bull
datum narození: 22.7.2018
 
Betty Thai Bull & Armagedon Caraneval Fransimo Bohemia
Betty Thai Bull & Armagedon Caraneval Fransimo Bohemia
Grümmer’s Abigail & Pickwick To Wilson
49cm / 32kg​
ČESKÝ GRAND ŠAMPION 
ČESKÝ ŠAMPION 
ČMKU ŠAMPION 
ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION 
KLUBOVÝ ŠAMPION 
KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION 
GRAND ŠAMPION SLOVENSKA SLOVENSKÝ ŠAMPION 
SLOVENSKÝ JUNIOR ŠAMPION
21x BOB, 5x BOS, 25x CAC

plnochrupý, podkus 1cm DKK 3, DLK 0, Cystinurie N/Cys, DVL2 N/N, B-lokus N/N, CDPA (Chondrodysplasie) – N/N, CDDY (Chondrodystrofie) – N/N

ZOP – zkouška ovladatelnosti psa

Chiara Grümmer’s


CHOVNÁ FENA
Grümmer’s Abigail & Pickwick To Wilson
datum narození: 8.7.2021
 

RODOKMEN

exteriér

46cm / 26kg

výstavní úspěch

ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION
KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION
BOJ, BOS, 8x CAC, 2x CAJC, 3x VN1

zdraví

plnochrupá, podkus 3mm DKK A, DLK 0, Cystinurie N/N, DVL2 N/N, B-lokus N/N, CDPA (Chondrodysplasie) – N/N, CDDY (Chondrodystrofie) – N/N

zkoušky

zatím žádné 🙂

Naprosto klidný, vyrovnaný, společenský s povahou „diplomata“…
Na druhé straně má rád „akci“, sport, zábavu, výcvik hrou. Je neskutečně vytrvalý. Není problém ho cokoliv naučit. Neuvěřitelně rychle se však umí přepnout do klidu. 
Bram má velmi silnou typicky buldočí  stavbu těla, je velmi dobře osvalený a má silné kosti. Jeho neskutečný výraz završuje jeho skvělá hlava s neodolatelně velkýma očima. Své kvality ukázal již od útlého mládí, kdy na všech svých výstavách získal vždy ta nejvyšší možná ocenění a ve svých posudcích neměl nikdy jiné ohodnocení než Výborná. Je to nádherný kontík se sytým zbarvením, výrazným okem, výborným zaúhlením končetin, se kterými neměl nikdy žádné problémy, skvělými tichým dechem.
Je to velký mazel a svou povahou a uhrančivým pohledem si dokáže získat každého. Je to rozhodně Pan Pes.
Veselá, milá, přátelská… 
Tato vysněná holčička k nám přicestovala ze skvělého německého chovu Grümmer’s a naprosto předčila naše očekávání. 
Je to doslova sluníčko, které zajde jen večer. Její neustálý úsměv na tváři prostě nejde nevidět. Je to holka do pohody i nepohody. Svou radost ze života projevuje svým „veselým ocasem“. Nic ji nezaskočí, hned tak něčeho se nezalekne. Rychle se všemu učí, za odměnu udělá cokoliv. Za nic na světě nevymění válení s maminkou na gauči nebo ještě lépe v posteli. Je to naše malá koketa, která si umí získat každého. 
Věříme, že díky svému vzhledu, kdy naprosto splňuje standard a navíc perfektním zdravotním výsledkům, bude velkým přínosem pro český chov. 
Jsme za ni tak neskutečně vděční a hrdí!

Vysvětlivky zdravotních výsledků:

Na vyžádání mohou být všechny zdravotní výsledky předloženy k nahlédnutí

PL - luxace pately

jedná se o ortopedický problém postihující kolenní kloub psa. Jedná se o stav, kdy se patela vyskakuje nebo posouvá z normální polohy, což může vést k bolesti, omezené pohyblivosti a zánětu kloubu.

CDDY

Cranial Cruciate Ligament Deficiency – nedostatečnost předního zkříženého vazu. Tento vaz má klíčovou roli v udržování stability a správného pohybu kolenního kloubu. Pokud je oslabený nebo poškozený, může to vést k nepříjemným problémům, jako je kolenní nestabilita, bolest s postupující artritidou

CDPA

genetická porucha, charakterizována abnormálním růstem a vývojem kostí, což vede k zakřivení a zkrácení končetin. Symptomy mohou zahrnovat: kratší a zakřivené končetiny, změny ve struktuře kostí a kloubů, omezená pohyblivost, potíže s chůzí nebo možné zvýšené riziko artritidy a dalších kloubních problémů

DVL2

Robinow-like-Syndrom

Dishevelled segment polarity protein 2 je gen, který u psů kóduje protein zvaný Dishevelled-2, ten hraje zásadní roli v různých buněčných procesech, včetně embryonálního vývoje, homeostázy nebo buněčné polarity. Typický fenotyp těchto plemen zahrnuje širokou hlavu, krátký čenich (brachycefalie), široce rozložené oči a malou velikost. Malformované, srostlé nebo chybějící ocasní obratle mají za následek zkrácené a zalomené ocasy.

B - lokus

 odkazuje na genetický lokus, zejména v souvislosti s melaninovým pigmentem, který určuje černou barvu. Gen pro B lokus ovlivňuje přítomnost nebo nepřítomnost melaninu, což je hlavní pigment zodpovědný za černou barvu srsti. 

Eumelanin je černý pigment, který ovlivňuje barvu srsti a navíc i očí a kůže, přesněji sliznic – nosu, očních víček a pacek. Je ovlivněn lokusem B, který mění černou barvu na hnědou. Homozygoti b/b mají hnědé až játrové zbarvení nosu. 

Cystinurie

 poruchu metabolismu a vylučování aminokyseliny cystinu, která vede k její nadměrné koncentraci v moči. Cystin je běžnou složkou proteinů v těle, Tento přebytek cystinu může vytvářet krystaly v močových cestách a ledvinách. Tyto krystaly mohou postupně spojovat a tvořit kamínky, které mohou způsobit problémy jako bolest při močení, záněty močových cest a při vážných případech i závažné ledvinové problémy. 

HD (hip dysplazia)

dysplazie kyčelního kloubu (DKK) je stav, kdy nedochází k normálnímu a plynulému spojení mezi kyčelní kostí (acetabulum) a hlavou stehenní kosti (femur), což ve výsledku vede k neúplnému nebo nesprávnému zapojení kloubních ploch – způsobení, bolesti, zánětu a vznikající artritidu v kyčelním kloubu.

ED (elbow dysplazia)

 dysplazie loketního kloubu (DLK) zde nedochází k normálnímu vývoji a zapojení kostí loketního kloubu

VYŠETŘENÍ SRDCE

existuje řada diagnostických metod, které veterinární lékaři používají k posouzení zdraví srdce u psů:

  • Auskultace srdce: poslech srdce stetoskopem – možná identifikace nepravidelných srdeční ch zvuků, šelestů
  • EKG (elektrokardiogram): elektrofyziologické vyšetření měřící elektrickou činnost srdce
  • Ultrazvukové vyšetření srdce (echokardiografie): neinvazivní zobrazovací technika, která poskytuje podrobný obraz srdce a jeho struktur, umožňuje posoudit srdeční chlopně, srdeční komory, funkci srdečního svalu a detekci srdečních vad
  • Krevní testy: příkladem je BNP (brain natriuretic peptide) nebo NT-proBNP, mohou pomoci posoudit funkci srdce a detekovat srdeční onemocnění, zejména srdeční selhání

SPONDYLÓZA

degenerativní onemocnění páteře. Jedná se o stav, kdy se na obratlích objevují osteofyty (ostní výrůstky) a degenerují meziobratlové ploténky v oblasti krční (krk), hrudní (hřbet) nebo bederní (záda), což může vést k omezení pohybu a způsobit psovi bolest, ztuhlost, neschopnost správně se postavit nebo chodit, potíže s výkonem stolice nebo močení atd.

OCD

 degenerativní onemocnění kloubní chrupavkové tkáně. Objevuje se abnormální osifikace (osifikace je proces tvorby kostí) nebo odmítnutí kloubní chrupavkové tkáně, což vede k tvorbě osteochondrálních fragmentů – ty způsobují bolest, omezení pohybu nebo zánět v kloubech